Ez a villa Budaörs egyik legszebb részén, egy déli fekvésű, 2000 m2-es telken épült. Az enyhe lejtés, a jó tájolás és a széles, nagy telek szabad, kompromisszumoktól mentes tervezést tett lehetővé.
A villához nagy fedett teraszok, fedett nyári konyha és télikert kapcsolódik. A télikert ősztől tavaszig napcsapdaként funkcionál csökkentve a fűtésköltségeket, nyáron - elhúzva az üvegfalakat- a mellette lévő fedett teraszhoz kapcsolódik. A fedett teraszok, az 1m-t kinyúló eresz és a tolható zsalugáterek árnyékolnak a déli és nyugati oldalakon. Az emeleten mind a négy szobához külön gardrób, fürdő és erkély kapcsolódik, középen a biliárdszoba kapott helyet. A déli homlokzat előtt néhány lépcsőfokkal lejjebb úszómedence és jakuzzi épül. A ház borospincéje a helyi hagyományokra támaszkodva készült el.
A ház fűtése talajszondás hőszivattyúval történik, mely számára az áramot a tetőn elhelyezett 30 m2 napelem biztosítja. A ház teljesen önellátó és hővisszanyerős szellőztető rendszerrel is ellátott. Intelligens ház, laptopról vezérelhető központi rendszerrel is el van látva.
Gépészeti rendszerek tervezője, építője: Econix kft.
Partnerek: epitesz.linkma.hu
A Törökugrató egyik legmagasabb pontján, panorámára hangolva épül ez a hagyományos és modern építészeti eszközöket ötvöző családi ház.
Ez a jelenleg építés alatt lévő modern családi ház Dombóváron, egy tó partján helyezkedik el. A tóra néző nappali, konyha és étkező egy teret képeznek. Az előszobából nyíló hall közepén íves lépcső kapott helyet, mely üvegkorlátjával szoborszerű motívum a ház közepén. A nyugati oldalon a wellness rész található fitnessteremmel, jakuzzival. E mellett a hátsó kertben épül a 10 m hosszú medence, mely polikarbonát tetővel lefedhető.
A ház passzívház lesz 20 cm hőszigeteléssel (tetőben 30 cm), 3 rétegű üveggel ellátott nyílászárókkal, hőszivattyús fűtési rendszerrel és hővisszanyerős szellőztető rendszerrel.
Ezt a mediterrán villát autentikus anyaghasználat jellemzi. 2010-ben a CSALÁDI HÁZ magazin címoldalán szerepelt.
Madárhegyen, a XI. kerületben, közel a gazdagréti templomhoz épült ez a 380 m2-es villa, melynek anyaghasználatában ragaszkodott a tulajdonos az eredeti kőpárkányokhoz, zsalugáterekhez, kovácsoltvashoz.
SZÉP HÁZAKban 2014.augusztusában jelent meg. Ez a dombház az építész válasza korunk viszontagságaira. Valódi organikus építészet.
Organikus: a hely szelleméhez kötődik, harmonikus egységet képez a hellyel, mind méret , anyag és gondolatiság szempontjából a minimumra törekszik, nem pazarló, nem öncélú. Az épület valójában egy nedvesség ellen jól szigetelt, lakható borospince, melyben a pince mellett konyha, étkező, nappali, hálószobák és fürdőszoba is található.
Energiatudatos: a földtakarás rendkívűl jól hőszigetel, a felülvilágító napcsapdaként működik. Fűtése szintén megújuló és helyi tüzelőanyaggal, fával történik. Olyan kicsi a hővesztesége, hogy a sparheltbe rejtett csőkígyó segítségével főzés közben felfűthető az épület. A nyári 40°C-os kánikulában sem megy feljebb 23°C-nál a belső hőmérséklet.
Tobzódva a budaörsi hegyek körpanorámájában, az alsó-és felső szinten is hatalmas teraszokról élvezhetjük az Odvas-hegy, Kőhegy, Nap-hegy nyújtotta mediterrán varázst.
Csodás dupla-panorámával rendelkező hegygerincen álló családi ház. Kihasználva ezt az adottságot mindkét irányban terasszal rendelkezik. A tető nagy ereszkinyúlásával jótékonyan árnyékol a nyári kánikulában. Az épület fűtése részben megújuló energiával lett tervezve, az oldalkertben kapott helyet a levegő hőszivattyú. Mivel a telek üdülőövezetben, az erdő szélén található, megtartottuk az ősnövényzetet.
Törökugrató lankájára épült ikerház, a két házfél a terepviszonyokból adódóan szintben eltolva. A pergola immár szinte "kötelező" eleme lett a házaimnak, a felfuttatott növényeknek köszönhetően áldásos az utcafront felőli bámészkodók és a déli nap ellen is.
Érdemes összehasonlítani a már megépült ház fotóit a látványtervekkel: szinte azonosak.
Egyszerű, saroktelekre épült ikerház, alacsony hajlásszögű tetővel.